Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 20:49:24

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Lektury szkolne

Macie swoje ulubione i znienawidzone?
Może już z definicji nie lubicie lektur?
Czytacie streszczenia, opracowania?
Zaproponowałybyście jakieś zmiany w kanonie lektur?
Porozmawiajmy o lekturach szkolnych..


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-06-02 23:22:25

 Anu-chan_

Ningen

19964297
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 25
Punktów :   

Re: Lektury szkolne

Zdecydowanie ,,Kamienie na szaniec"  to moja ulubiona lektura. Podobało mi się  w niej dosłownie wszystko... Ich odwaga, to, że w każdej chwili byli gotowi poświęcić swoje życie dla przyjaciela... W naszych czasach, raczej niewiele osób byłoby zdolnych do czegoś takiego. Za to ,, Stary człowiek i morze"... nienawidzę, nienawidzę i jeszcze raz nienawidzę xD Już czytanie ,, Krzyżaków" szło mi dużo sprawniej, chociaż i tak nie dobrnęłam do końca. Co do streszczeń, to dosyć rzadko je czytam. Przydało się chyba tylko przy Krzyżakach, Małym Księciu i Dwunastu pracach Herkulesa. Jakoś nie mogłam tego strawić.

Offline

 

#3 2011-06-04 17:10:59

 KatadziinaChan

Gakusei

Skąd: Nysa
Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 56
Punktów :   

Re: Lektury szkolne

Hmm, nie bardzo pamiętam wszystkie lektury, ale moim utrapieniem do końca życia z pewnością pozostaną ,,Krzyżacy'', ledwo to przetrawiłam. Uwielbiam ,,Romeo i Julię'', ,,Małego Księcia'', również ''Kamienie na Szaniec'', a z wcześniejszych lat to chyba ,,Ten Obcy'' i ,,Spotkanie nad morzem'', ale nie pamiętam, czy to była lektura xD' W kanonie lektur chciałabym zobaczyć Pottera, a poza nim to na przykład ,,My, dzieci z dworca ZOO''.

A no i często nie kapuję zbytnio, o co chodziło w danej lekturze, ale i tak wolę ją przeczytać, a dopiero potem opracowanie.

Ostatnio edytowany przez KatadziinaChan (2011-06-04 17:11:36)


http://i53.tinypic.com/2cyljj7.jpg
*o*

Offline

 

#4 2011-06-04 22:19:32

 Mairi

Gakusei

2858557
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Lektury szkolne

Spokojnie mogę powiedzieć, że jedną z lepszych lektur, jakie przyszło mi czytać to "Mistrz i Małgorzata" i "Faust". Bardzo źle wspominam "Cierpienia młodego Wertera" i "Szewcy". I bardzo nie lubię "Procesu" Kafki. Jak dla mnie można to o połowę skrócić i będzie dobrze. XD


"Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po Sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę" - K. Daukszewicz
"Some people are only alive because it's illegal to shoot them..."

Offline

 

#5 2011-06-05 12:09:27

 4b1

Gakusei

Skąd: Szafa ;3
Zarejestrowany: 2011-05-14
Posty: 79
Punktów :   
WWW

Re: Lektury szkolne

Nie lubię praktycznie wszystkich. Lektury szkolne są w większości przypadków po prostu nudne i niemożliwe do przeczytania.
Okropne były : "Pan Tadeusz" "Lalka" "Kamienie na Szaniec" "Stary człowiek i morze" i wiele wiele innych.
A te które mi się podobały - "Cierpienia Młodego Wertera". Tyle osób narzeka na tę książkę i ja nie wiem czemu. Fakt, że Werter był emo, ale lepiej czyta mi się o nich niż o jakimś dziadku, który złowił dużą rybę i wszyscy go nagle doceniają (tak, "stary człowiek i morze") dalej, wszystko co było od Shakespeare'a czyli "Romeo i Julia" czy "Makbet". Na ten moment nie potrafię sobie przypomnieć co jeszcze xD


http://img708.imageshack.us/img708/5461/hellomegs.gifRemember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3 http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif

Offline

 

#6 2011-06-05 19:20:17

 Tigress

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5135
Punktów :   

Re: Lektury szkolne

Moja ulubioną lekturą na wsze czasy pozostanie "Mały Książe" i część lektur z romantyzmu, bo lubię tą epokę a jak się czyta "Cierpienia młodego Wertera" w jesiennym parku to robi się uroczo ^^
Mało lektur mnie zaciekawia od początku dlatego część zostaje nieprzeczytana do końca i w moich rękach ląduje opracowanie. Tak jak w przypadku "Chłopów" (opis amputowania nogi Kuby był prze nudny i przeokropny ale i tak hardcorem był, że to zrobił XD) był  i całego pozytywizmu (oprócz "Zbrodni i kary") i młodopolski.
A najbardziej znienawidzona lektura? To "Dżuma" błagam, nigdy więcej... XD

A ja bym chciała widzieć w kanonie lektur "Forresta Gumpa". Książka dla wszystkich^^


http://img560.imageshack.us/img560/4168/kiciau.jpg

Offline

 

#7 2011-07-04 18:44:15

Jedzbudyń

Dorei

36579105
Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 21
Punktów :   

Re: Lektury szkolne

Ja najbardziej lubię "Szatana z 7 klasy" nie mam lepszej lektury od tej, jeśli chodzi o treść bo jeśli o jakość objętościową to mimo że lubię czytać wygrywa "Sokół".
Do tej pory mam uraz po kilku stronach "Potopu", który wcale nie jest książką historyczną. Nigdy nie przekonam się do tego tytułu.

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi