Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 21:14:53

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Ulubiona książka

Jaka jest Wasza ulubiona książka? Czemu akurat ta, a nie inna?
Można napisać króciutkie streszczenie, żeby zachęcić innych.


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-05-26 21:19:49

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Re: Ulubiona książka

P.Coelho - "Jedenaście minut" - Niby historia o zwykłej prostytutce, jednak dogłębie przekazuje, jak łatwo można swoje życie, za przeproszeniem spieprzyć. Czytelnik, który uważnie będzie śledził historię zawartą w tym utworze może dostrzec pełno życiowych prawd, przemyśleń. Może znajdzie także coś dla siebie, co podpasuje w jego trybie życia.
Dlaczego ta? Jest to moja pierwsza książka P.Coelho, dlatego też wyryła mi się w pamięci.


Opis fabuły napisał:

Jest to historia młodej dziewczyny z brazylijskiej wioski – Marii, której pierwsze, niewinne kontakty z miłością zostawiają jej jedynie złamane serce. Jest przekonana, że nigdy nie znajdzie prawdziwej miłości, wierzy nawet, że miłość powoduje wyłącznie cierpienie. Składa samej sobie smutną obietnicę, że nie będzie się zakochiwać, w ten sposób broniąc się przed rozczarowaniem. Mężczyzna przypadkowo poznany w Rio de Janeiro zabiera ją do Genewy. Obiecuje jej pieniądze za pracę w charakterze tancerki samby, jednak Maria nie zdobywa akceptacji pracodawcy i traci tę posadę. Ponieważ nie chce powrócić z Europy z niczym, a nawet nie stać ją na powrót do domu, postanawia podjąć pracę w innym zawodzie – jej wybór pada na prostytucję. Dziewczyna nie użala się nad sobą, jest to jej świadomy wybór. Życie w Genewie tym bardziej odsuwa ją od miłości, jednocześnie rozwija w niej fascynację seksem. W końcu przekonania Marii zostają wystawione na ciężką próbę – poznaje ona przystojnego malarza i musi dokonać życiowego wyboru – czy podążać dalej drogą przynoszącą korzyści materialne, ale sprawiającą, że jej świat duchowy ubożeje, czy zaryzykować utratę dotychczasowego życia, szukając swojego wewnętrznego światła oraz poznając seks w kontekście miłości.


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 
Shoutbox!Facebook!Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi