Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-07 22:04:12

 Monsun

Pierwsza dama Jrocka

Skąd: Z głowy Tatsurou
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 4537
Punktów :   

Produkcje koreańskie vs. japońskie

Które produkcje przypadły wam bardziej do gustu? Dlaczego właśnie te? Zaczynaliście od przygody z koreańskimi czy japońskimi produkcjami?


https://68.media.tumblr.com/c847bc6dbc70257be73dfcd16c663774/tumblr_o4uqj7iWNk1s1k9eko1_500.gif
                                      «And on the eighth day, God created Malec.»

Offline

 

#2 2011-05-08 10:02:52

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Produkcje koreańskie vs. japońskie

Zaczęłam od japońskich i dłuższy okres czasu tylko japońskie dramy oglądałam. Wszystko przez koreańską wersję Hana Yori Dango, główna bohaterka tak mnie zniechęciła do koreańskiego, że brak słów. Sporo czasu upłynęło kiedy jednak sięgnęłam po dramy koreańskie, o ile mnie pamięć nie zawodzi było to w sierpniu 2010 gdy zaczęłam oglądać You're Beautiful. W każdym razie do koreańskiego Hana Yori Dango raczej nie wrócę, mimo iż, koreański lubię.
A jakie bardziej lubię hm...jeśli chodzi o fabułę to jednak koreańskie, bohaterów(charakter) to również koreańskie ale już język wolę japoński. I jeśli chodzi o wygląd postaci to jednak też wolę japońskie produkcje. A pocałunki to żadna z tych! Tylko w tajwańskich dramach bohaterowie się całują, takie mam wrażenie xD
Więc jak widać remis pomiędzy koreańskimi i japońskimi ale jakoś myślę, że fabuła najważniejsza więc chyba wolę koreańskie :3


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#3 2011-06-11 17:07:16

Makha.

Gość

Re: Produkcje koreańskie vs. japońskie

Także zaczęłam od japońskich produkcji i przez spory okres czasu tylko w nich siedziałam. Jednak, gdy zaczęłam mieć coraz większe wahania i wątpliwości co by tutaj teraz obejrzeć, lub nie mogłam wciąż znaleźć nic szczególnie ciekawego, to sięgnęłam po pierwszą z brzegu dramę koreańską. Nie spodobała mi się i nie pamiętam nawet co to za drama była. Na początku oczywiście szok językowy, bo przywyknąć nie mogłam. Dlatego może się tak zniechęciłam. W 2010 roku dorwałam się do Personal Taste i postanowilam obejrzeć do końca. Język nadal wydawał mi się strasznie raniący uszy i w ogóle pierwsze 2 odcinki oglądałam z wyłączonymi głośnikami xD Po skończeniu tej pozycji przywykłam i język mnie już nie razi i zaczęłam oglądać następne i następne dramy z tego kraju.

Które lubię bardziej? - zdecydowanie japońskie. Sama nie potrafię powiedzieć czemu, być może to za sprawą humoru, aktorów i jakiś tam innych pobocznych powodów szala tak przeważyła. Fabularnie też jakoś mi japońskie bardziej się podobają. No i także być może także dlatego, że widziałam o wiele, wiele, wiele więcej japońskich dram, niż koreańskich. Dodatkowo mimo wszystko - język. Mówiłam, że koreański mnie już nie razi, ale japoński uwielbiam, więc przyjemniej mi się ogląda, słysząc produkcje w tej "wersji językowej". W japońskich nie przeszkadza mi nawet, że w większości romansideł pocałunki są tak drętwe, jakby się dwie, drewniane kłody całowały. Popieram więc Sayuuki - pocałunki najlepiej wychodzą Tajwańczykom.

Czyli reasumując, zaczynałam od japońskich, które pokochałam i co by nie było, są dla mnie najlepsze ^^

Ostatnio edytowany przez Makha. (2011-06-11 17:08:23)

 

#4 2011-07-22 21:52:42

 Kyoko

Gakusei

6980590
Call me!
Skąd: Żyrardów
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 55
Punktów :   

Re: Produkcje koreańskie vs. japońskie

Ja zaczęłam od japońskiego Hana Yori Dango.. Potem obejrzałam wszystko co na love-drama było komedią (oprócz panna młoda i ojciec - szlag mnie trafia jak sobie to przypomnę)
Jak zaczęłam oglądać koreańskie dramy to fakt, język pokaleczył mi uszy :D ale teraz to tylko k-pop :D pokochałam tak bardzo, że zaczęłam się nawet trochę go uczyć :P Pierwsze było Full House :) a potem My Girl :P
Ale i tak chyba najlepsze sceny jakie widziałam to w dramach z tajwanu :)swoją drogą i tak mandaryński był dla mnie jak żyletka..
a teraz nie słucham innej muzyki, telewizji nie oglądam - asian dramas only :P
a z tajwanu pierwsze było.. hmm.. ToGetHer albo Hot Shot nie jestem pewna.. jedno albo drugie, ale chyba bardziej drama z Rainie..


In your position. Set.
Beginner.
Pozdrawiam,
~Kyoko~
http://p0.grono.net/103/103576/103576540.jpghttp://28.media.tumblr.com/tumblr_lb6ousPFEu1qbiwd0o1_500.gif

Offline

 

#5 2011-07-23 16:22:30

Guren

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 235
Punktów :   

Re: Produkcje koreańskie vs. japońskie

Nie ejstem może jakimś darmo maniakaiem ale obejrzałam kilka produkcji zarówno japońskich jak i koreańskich xd Mimo że mogłoby sie wydawać że nie powinno byc jakiejs duzej roznicy to jednak sie ja odczuwa ^^ Ale mimo wszytsko trudno mi jest powiedzieć ktore wole xd Pod względem jezyka napewno wygrywa japonia gdzy duzo czasu zajeło mi przyzwyczajanie sie do koreanskiego xd Przystojnych aktorów znajdziemy i w tych i w tych , za to wydaje mi sie ze odrobine bardziej odpowiada mi koreanskie poczucie chumoru xd co jednak nie znaczy ze przy japonskich dramach sie nie posmieje xd Wydaje mi sie ze najwaniejsze jest urozmaicenie xd

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi