Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-18 20:54:27

 Monsun

Pierwsza dama Jrocka

Skąd: Z głowy Tatsurou
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 4537
Punktów :   

Bycie fanem

Temat może odrobinę kontrowersyjny, ale o to mi chodzi.
Jaki według was powinien być fan jrocka, czym powinien się wyróżniać?
Posiadać sporo gadżetów związanych z różnymi zespołami, jeździć na koncerty? Afiszować się swoimi ulubieńcami?

A jakimi wy jesteście fanami: słuchacie tylko i wyłacznie muzyki azjatyckiej, rozmawiacie o niej z innymi? Znacie dużo innych fanów?
Zamienicie się od czasu do czasu w szalonego fangirlsa, czy raczej jesteście opanowane i spokojne?


https://68.media.tumblr.com/c847bc6dbc70257be73dfcd16c663774/tumblr_o4uqj7iWNk1s1k9eko1_500.gif
                                      «And on the eighth day, God created Malec.»

Offline

 

#2 2011-05-19 08:43:27

 TheFiumee

Ningen

Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 49
Punktów :   

Re: Bycie fanem

Każdy kto podziwia danego artyste jest jego fanem, ozdoby to tylko ozdoby i nic nie znaczą. Bo moge sie obwiesic przypinkami z j-rocka a nie znać wcale piosenek jakiekogolwiek zespołu.
Co prawda fani lubią się wyróżniać i nasladuja styl swoich idoli.

To teraz się przyznam do tej strasznej rzeczy niekiedy włącza mi sie fangirl i mi odbija! Ale zazwyczaj suestem normalna =w=
Fanów w swoim realnym otoczeni nie znam...a raczej sie tym nie interesuje.
Słucam różnorakiej muzyki nie tylko azjatyckiej i gdy mam z kim to o niej moge rozmawiać, gdyz fenomen np. japońskich zespołów jest ciekawy. Mozna się kłócić na temat poziomu tej muzyki bardzo długo to o wokal, gre na giatrach czy nawet sty.


Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane. Carlos Ruiz Zafón   



http://img43.imageshack.us/img43/73/l5e64b5571f934137a253aa.gif http://img156.imageshack.us/img156/6435/mdmairfp4.gif

Offline

 

#3 2011-05-19 17:10:52

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Bycie fanem

Fiumee, jak zawsze mądrze mówi.^^
Ozdoby mogą komuś przyćmić umysł i to co ważne w tej muzyce.
Prawdziwy fan odznacza się tym, że zna wszystkie zespoły nawet te, które nie istnieją lub jeszcze nie powstały! (a... nie mogłam się oprzeć by nie wnieść tutaj kawałka z 'zasad j-rocka)

Tak, przyznają się bez bicia. Czasami są takie momenty, że wariuję, skacze i piszczę, gdy słucham jakieś piosenek j-rockowych. Ale najczęściej to jednak ten mój głupkowaty i mimowolny uśmieszek, który pokazuje się w monnetach, gdy słucham niektórych piosenek. Ale normalnie uchodzę za dość spokojną osobę, chociaż czasami mój wybuchowy charakterek i temperament bierze górę.
Nie, oczywiście nie ograniczam się do tylko tej muzyki, bo parę dobrych kawałków mogłoby mi w końcu pomachać przed nosem, a ja bym je zignorowała...
Ja 'rozmawiam' w pewnym sensie o niej z innymi. W realnym życiu to głównie z moją rodziną, która czasami to wyśmiewa. Jednak najczęściej gadam o tym na internecie, bo nie mam za bardzo do kogo gęby otworzyć.
Fanów? Tylko tych, których poznałam na internecie. Nie mam za dużo przyjaciół, więc także nie mam szansy poznać gdziekolwiek innych fanów. W całej mojej szkole (ponad 800 osób) nie znam żadnego fana mangi lub anime, a tym bardziej j-rocka. *Chociaż... małe sprostowanie, moja jedna koleżanka w pewnym sensie interesuję się trochę mangą, lubi Tokyo mew mew.


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#4 2011-06-07 12:17:53

RapistsWorld

Dorei

33642966
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-05-31
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Re: Bycie fanem

Ja zbieram płyty i gadzety wspieram moich idoli i chodze na koncerty koffam to. Na koncertach daje z siebie 200%.  A potem = ='' Wiecie jak mnie teraz szyja boli Y^Y xD Fangirlem nigdy nie byłam i nie będe. Muzycy to też ludzie i też pragną troszke wolności. Moje wielbienie muzyków konczy się na autografie i wspólnym zdjęciu. Jeśli powiedzą nie to nie. Słucham jedynie japonskiej muzyki (no i 2 koreańskich zespolów xD)
Co do fanów to znam ich sporo xD w mnie w mieście zman ze 20. Rozmawiam o niej ze wszystkimi, kilka osób sie do niej przekonało i jej słucha. Cała moja klasa zna conajmniej skład DIR EN GREY xD
Mangozjebów to jest na pęczki gaaa xD

Offline

 

#5 2011-06-09 00:22:02

Juri

Dorei

Zarejestrowany: 2011-06-07
Posty: 6
Punktów :   

Re: Bycie fanem

Oh, temat chyba spejclanie założony dla mnie, bo uwielbiam wypowiadać się  w takich kwestiach.
W sumie każdy odbiera artyste na własny sposób, więc jednak trudno zdefiniować pojęcie fana, ale jeżeli chodzi o osobiste odczucia, to uważam, że bycie fanem to nie tylko słuchanie muzyki, nie tylko kolekcjonowanie gadżetów i płyt, ale przedewszystkim staranie się zrozumienia tego co towrzy, bo w końcu wkłada całego siebie. A także bycie otwartym na wszystko, ponieważ światpogląd podziwianej osoby zmienia się, a wraz z nim jego twórczość. Więc według mnie, nie musi niczym się wyrózniać, ważniejsze jest jego podejście: czy jest napaloną fanką, która ślini się jak widac mu kawałke klaty (w końcu to człowiek, a nie obiket seksulany), czy po prostu bardziej angażuje się w to co tworzy i chce poznać jak postrzega muzyke oraz do czego dąży.

Jeżeli chodzi o mnie, mozna by powiedzieć, że powyżej opisałam siebie, pomijajac fakt, że piszę fanfiction, które dla mnie podchodzą już pod fangirls, a za nią raczej nie uważam się, bo zdjęcia czy też inne rzeczy tego typu odbieram normlanie. Dla mnie to kolejny wygląd, który potrwa 2-3 miesiące. Co do innnych ludzi, nie obracam się w kręgu fanów, więc można by ując, że więcej znam 'normlanych' ludzi, ale traktują mnie całkiem normlanie, bez jakiś negatywnych słów skierowanych odnośnie mojej muzyki. ^^


Nothing will ever end in a deep dream.

Offline

 

#6 2011-06-09 11:30:21

 Mairi

Gakusei

2858557
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Bycie fanem

Bardzo fajny temat. Przede wszystkim, dla mnie fan to głównie osoba, która lubi muzykę zespołu/artysty XYZ, szanuje, że tenże XYZ jest też człowiekiem i nie odwraca się od zespołu, bo A ma dziewczynę, a B jest szczęśliwym ojcem. (co często jest spotykane w Japonii XDD). Poza tym kolekcjonowanie oryginalnych płyt/dodatków mile widziane, ale też posiadanie miliarda przypinek/płyt/ręczników nie czyni "największym fanem pod słońcem". Dla mnie fan to po prostu osoba bardzo lubiąca (czy wręcz uwielbiająca) muzykę.

Jaki według was powinien być fan jrocka, czym powinien się wyróżniać?

Moim zdaniem, nie powinien się wyróżniać niczym, lol. Rock to rock, tyle że w tym przypadku japoński. Ważne jest też, żebyśmy pamiętali, że scena VK w Japonii jest bardzo mała, i że pod pojęciem "jrock" nie musi kryć się "vk". Ale jeśli ktoś chce na siłę pokazywać jaki jest fajny, bo słucha japońskiej muzyki - no to krzyżyk na drogę. :P Ale znam też ludzi, których jak spotkasz na ulicy bezbłędnie strzelisz, że to fan VK, ale jednocześnie nie afiszują się tym i są bardzo naturalni.

Posiadać sporo gadżetów związanych z różnymi zespołami, jeździć na koncerty? Afiszować się swoimi ulubieńcami?

Nie jest to konieczne - ale oficjalne gadżety są mile widziany, w końcu kupując je wspieramy lubiane zespoły. I zdecydowanie nie rozumiem, kiedy ktoś mówi "nie pojadę na koncert, bo jest za daleko", a na forach/portalach mówi jakim ogromnym jest fanem zespołu, lol.
Zależy co rozumiemy przez afiszowanie - ja np. mam jedną torbę z naszywkami niektórych muzyków i czasem ją noszę, ale nie uważam tego za "afiszowanie" się. Traktuję to jako fajny dodatek. ;)

A jakimi wy jesteście fanami: słuchacie tylko i wyłacznie muzyki azjatyckiej, rozmawiacie o niej z innymi? Znacie dużo innych fanów?

Przede wszystkim dla mnie - ograniczanie się tylko do jednego, dwóch krajów jest głupotą, warto jest być otwartym na nowe brzmienia. Bardzo często też tak się zdarza, że "fani" vk rzucają argumenty "jrock [mając namyśli vk] jest lepszy, bo japoński, a cała reszta to dno i wodorosty". :/ Więc nie, staram się słuchać muzyki każdej, nieważne z którego kontynentu.
Udzielałam się na niezliczonej ilości for przez dłuuugi czas, więc poznałam wielu fanów, lepszych i gorszych, tylko w realu albo i tylko w sieci. Część ludzi poznałam poprzez jeżdżenie na te same koncerty, co też jest bardzo fajne, lol. Ale przez pierwsze 2 lata jeżeli rozmawiałam o japońskiej muzyce to głównie na forach, jednak jak zaczęłam chodzić na kurs japońskiego w moim mieście poznałam kilka osób również lubiących tę muzykę, a teraz to grono rozrosło się do sporych rozmiarów.

Zamienicie się od czasu do czasu w szalonego fangirlsa, czy raczej jesteście opanowane i spokojne?

Na koncertach, podobnie jak RapistsWorld daję z siebie 200%, co wcale nie oznacza, że fangirluję. XD Uwielbiam śpiewać kawałki z zespołami, bawić się, skakać. Przede wszystkim to genialna zabawa.


"Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po Sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę" - K. Daukszewicz
"Some people are only alive because it's illegal to shoot them..."

Offline

 

#7 2011-08-15 22:34:52

 SasuChan

Dorei

Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 23
Punktów :   
WWW

Re: Bycie fanem

Kurcze no. Fan Jrocka.
ciężko mi określić (a zawsze mam gadankę)
Dla mnie fan jrocka to... ktoś kto się tym interesuje, kocha to, posiada wiedzę na ten temat , szanuje zespoły czy tam wykonawców.
Nie wiem jak to mam ogarnąć.

Ja uważam siebie za fana jrocka. Chociaż nie mogę jeździć na koncerty (Rodzice, Koszty) i Na konwenty (Mama TT) Ale jednak czytam o nich, słucham.
Szukam informacji o nich, kupuję gadżety typu przyszywki, Przypinki, Gazety, Plakaty. (Przepraszam za  moją interpunkcję.)

Fangirls? Hm... Cóż. Mam ukochanych  jrockersów i zapewne jakbym ich spotkała to ktoś by musiał mnie trzymać bym nie zemdlała ze szczęścia.
Ale jakoś nie jestem chyba takim fanatykiem jak niektóre Fanki (Mówię o Macaniu... Rozwalaniu strojów,  "Zamachy" na ich życie prywatne)
No oni też chcą być czasem zwykłym Japończykiem... zjeść Sushi w spokoju xD

Nie wiem, czy ogarnęłam jakoś ten post.Przepraszam jeśli ktoś go nie zrozumiał.

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi