Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 11:44:05

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Hotel kapsułowy

http://glasser.net.pl/foto_jp/jp14/IMG_1902.jpg

Hotel kapsułowy (jap. カプセルホテル kapuseru-hoteru?) – rodzaj hotelu stworzonego i spotykanego przede wszystkim w Japonii.
W hotelach tego typu zamiast pokojów są kapsuły przypominające obudowane łóżko w wagonie sypialnym. Przeważnie mają kształt prostopadłościanu, o wymiarach niewiele większych od łóżka i wysokości ok. 1 metra. Wewnątrz kapsuły znajduje się zwykle: telewizor, radio i budzik. Kapsuły są ułożone jedna na drugiej najczęściej w jednym dużym pomieszczeniu po kilkaset lub kilkadziesiąt.
W hotelach kapsułowych dostępne są m.in.: jacuzzi, łazienki, nawet mechaniczne szczoteczki do zębów, nasączone fluorem. Chociaż dla Europejczyka taki hotel może być zaskoczeniem, to w Japonii nie jest on niczym niezwykłym. Jest to praktyczne rozwiązanie problemu noclegu w warunkach życia i pracy Japończyków. Korzystają z nich przeważnie bezrobotni, a także biznesmeni, którzy nie są w stanie zdążyć na ostatni pociąg do miejsca zamieszkania (często odległego) lub czują się zmęczeni intensywnymi negocjacjami, zakończonymi przeciągającymi się do późnych godzin przyjęciami.
Poza Japonią takie hotele otwierane są w wielkich miastach lub przy dużych portach lotniczych (np. londyńskie lotnisko Gatwick). W Warszawie w październiku 2009 roku otwarto pierwszy hotel tego typu w Polsce.

źródło: wikipedia

Co myślicie o takim hotelu? Chcielibyście spać w takim? A może już mieliście taką okazje?


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-05-11 20:48:23

Magic

Gakusei

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 69
Punktów :   

Re: Hotel kapsułowy

To jest masakra... Obudzić się w czymś takim to prawie tak jak obudzić się w trumnie! I jeszcze słychać jak sąsiedzi się przewalają i wg... To bardzo ciekawe rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą przespać te kilka godzin pomiędzy pracą, a nie opłaca się im wracać do domu, jednak ja chyba nie przetrwałabym takiego przeżycia ==" Chociaż trumny są fajne.

Offline

 

#3 2011-06-04 22:37:59

 Mairi

Gakusei

2858557
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Hotel kapsułowy

Ja bym mogła spać w czymś takim, nie przypomina mi to trumny, ale wiele miejsca nie potrzebuję. Jednak trudno znaleźć taki hotel, sama widziałam cały jeden, lol.


"Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po Sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę" - K. Daukszewicz
"Some people are only alive because it's illegal to shoot them..."

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi