Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-26 22:06:17

 nessi

Host

15934848
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 476
Punktów :   

Kucharzenie

Kuchnia to zapewne często odwiedzane przez was pomieszczenie. Jednych ciągnie do niej zapach smacznego jedzenia, a drugich chęć jego przyrządzenia. Do której grupy należycie wy? Wolicie ''przyjść na gotowe'' czy sami postarać się o ładnie zastawiony stół?
Jeśli należycie do grupy drugiej, co najczęściej w niej tworzycie? Ograniczacie się do jajecznicy i kanapek, czy może jesteście w stanie stworzyć coś wymagającego więcej trudu?

Przepisy na ciekawe potrawy bardzo mile widziane ^^

Offline

 

#2 2011-05-26 22:13:51

 paranoidalna

Gakusei

10884246
Call me!
Skąd: Candy Mountain
Zarejestrowany: 2011-05-22
Posty: 80
Punktów :   

Re: Kucharzenie

Kuchnia plus ja to nie jest dobre połączenie XD owszem zrobię sobie śniadanie, obiad, kolację, jak trzeba, a nawet innym jak przychodzą, ale to ogranicza się do prostych dań takich jak frytki i kotlety sojowe czy coś w tym stylu, ale jak do tej pory nikogo nie otrułam, więc tragicznie nie może być XD

Offline

 

#3 2011-05-26 22:20:02

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Re: Kucharzenie

Osobiście wolę "przyjść na gotowe", ponieważ jak wiadomo - czyjeś smakuje lepiej. ^^ Poza tym nie trzeba się bawić w kucharzenie... xD
W sumie należę do obydwóch grup ze względu na mój zawód. Więc znam także coś bardziej wymagającego niż jajecznica. ^^ Jednak taki chciałem i taki będę miał. ;]

Teraz jedynie świta mi tylko jeden przepis - na koktajl mleczny [ponieważ ostatnio robiłem kilka razy]. I nie taki zwykły, gdyż chodzi w nim o puszystą konsystencję. Nie jest to trudne, warto spróbować.

Składniki [na 4 porcje]:
- 0,5 l mleka
- 5 dag czkolady
- 5 dag cukru pudru
- 4 jajka;

Przygotowanie
1. Mleko zagotować. W nim rozpuścić połamaną na kawałki czekoladę.
2. Jajka ubić z cukrem pudrem na gęstą, puszystą pianę. Do ubitej masy wlewać powoli gorące mleko szybko mieszając trzepaczką. Całość ubijać 3-5 minut na PARZe.
3. Koktajl zmiksować ok. 30 sekund.
4.Przelać do szklanek, udekorować i podawać.


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 

#4 2011-05-26 22:51:18

 Angieee

Dorei

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 13
Punktów :   

Re: Kucharzenie

No to tak zaczne od hymm....  Mam  ; D  Ryba po Japońsku  ;D
Składniki  ;D
1kg filetów rybnych  ;D
Ciasto ;
2 szklanki mąki                         Ubić je jak na naleśniki [dość gęste]
2 jajka
2 łyżeczki wegety
1 szklanka wody
Rybę namaczamy w cieście i smażymy
3-4 cebul
1 stoik papryki konserwowej   
1 słoik ogórków konserwowych
Układać rybę ,paprykę,cebule i ogórki oczywiście je tak patrzeć na ilość  ; D
Zalewa :
pol szklanki oleju
2 szklanki wody
3łyżki cukru
1 przecier pomidorowy [oczywiście nie ten wielki ]
6 łyżek ketchupu najlepiej włocławek [duże]
3 łyżeczki octu
JAk zalewa ostygnie-ee  ;D bo ja trzeba zagotować to zalewamy rybkee ułożoną z papryka , cebula i ogórkiem ; D
MAm nadzieje ze wam wyjdzie tak pysznie jak smakujee < 33



No to ja tu będę sobie spam robicaż mnie zablokujecie ; o

Proponuje coś dobrego na Grilla i nie tylkoo ;D

1 duży ogórek świeży
pęczek szczypiorku
duża cebula
1 kg ziemniaków
Majonez
sól, pieprz
no tak ziemniaczki nie obrane gotujemy  ;D jak się ugotują kroimy w kostkę tak jak i ogórek i cebule wszystko do miski i mieszamy ; D sol i pieprz według uznania i zęby nie było ziemniaki obieramy

Sładka z pieczarkami
1kg pieczarek
5 jajek
2 cebule
majonez
przyprawy według uznania

Pieczarki  kroimy w kostkę ,gotujemy ugotowane jajka tez w kosteczkę jeśli oba składniki ostygną to wrzucamy je do miski  z pokrajaną  cebula   dodajemy przyprawy i majonez wszystko razem mieszamy i gotowee  ;d
Upomnienie - Regulamin §2. V. - Prosimy o niepisanie postów pod postem. Do tego celu służy opcja "Edycja. Nie dotyczy to dodawania newsów.

Ostatnio edytowany przez Angieee (2011-05-26 23:22:40)

Offline

 

#5 2011-05-26 23:16:15

 Tsaminade

Dachinko

18280387
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 115
Punktów :   

Re: Kucharzenie

Mój ulubiony przepis:

Składniki:
- co się da.
Przygotowanie:
- wymieszać.

XD Bardzo proste jak widać. :p Jakby ktoś jeszcze miał problemy, to proszę pisać - pomogę. XDD

Oczywiście wolę gotowca. :p Ale to wynika z mojego wielkiego lenistwa...
Umiem sobie coś zrobić, ale nie są to jakieś wyszukane potrawy, tylko łatwe - ponad poziom prosty już jest dla mnie za trudne. :p A raczej "nic nie jest na tyle proste, żeby nie można było tego schrzanić". :p


http://img714.imageshack.us/img714/1939/snowchibicopy.png

Offline

 

#6 2011-05-28 17:18:47

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Kucharzenie

Wolę przyjść na gotowe, mniej roboty bo jestem strasznie leniwa.
Ale ogólnie nie jestem aż tak beznadziejna, jak trzeba to ugotuję co trzeba i upiekę, nie sprawia mi to problemu tylko chęci zazwyczaj brak ^^'
Nie mam ulubionych przepisów, ważne by było szybko i smacznie.


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#7 2012-01-16 15:36:30

 Tigress

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5135
Punktów :   

Re: Kucharzenie

Połaczenie typu Tygrys i kuchnia to zawsze będzie się równać mieszanka wybuchowa.
Uwielbiam przebywać w kuchni ale raczej w celach wyłącznie towarzyskich:pogadać z mamą o 3 w nocy, podjeść tu, spróbowac tam, umyć naczynia...
Byle nie gotowanie. To zawsze się kończy jakąś  katastrofą, coś przypalę, wyleję na siebie olej, rozpryskam olej na ścianie, spalę czajnik elektryczny gotując wodę na herbatkę... a o pozacinanych palcach już nie wspomnę.
Moja mam zawsze się śmieje że mam dwie lewe ręce, to wstyd i hańba jak na dziewczynę w moim wieku i że gdyby nie ona to pewnie umarłabym z głodu. Pewnie ma rację.

By nie wyszło, że jestem totalnym anty-talenciem jest coś to Tygrys robi najlepiej z całego domu- ciasta^^
Od szarlotek po serniki^^
Zawszę mówię, że mój przyszły partner będzie miał osłodzone życie  a to chyba rekompensuje inne braki, prawda?:D


http://img560.imageshack.us/img560/4168/kiciau.jpg

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi