Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-29 21:16:33

 nessi

Host

15934848
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 476
Punktów :   

Bleach

http://img683.imageshack.us/img683/8452/bleach36x.jpg



Bleach (jap. ブリーチ Burīchi?) – manga stworzona przez Tite Kubo.

W Japonii wydano 46 tomów mangi Bleach. Kolejne rozdziały ukazują się co tydzień w magazynie Weekly Shōnen Jump.

Na podstawie mangi tworzony jest również serial anime, którego odcinki także ukazują się co tydzień. Emisja serialu w Polsce rozpoczęła się 12 września 2007 na kanale Hyper. Pod nazwą Bleach wyemitowano odcinki w dwóch seriach: 1-26 oraz 27-52.

27 maja 2009, pod nazwą Bleach 2, stacja Hyper rozpoczęła emisję serii odcinków 53-74. Premiera kolejnych 22 odcinków (75-96) odbyła się 30 października 2009. Łącznie, Hyper wyemitował 143 odcinki. Wersję polską z napisami opracowało Studio Publishing.

Opis fabuły
Akcja anime ma miejsce w fikcyjnym, podtokijskim mieście, Karakura (jap. 空座?). Opowiada o przygodach 15-letniego ucznia, obdarzonego zdolnościami percepcji duchowej, Kurosakiego Ichigo i jego towarzyszki, Kuchiki Rukii, która pewnego dnia pojawia się w jego życiu. Zaskoczona faktem, iż Ichigo potrafi ją dostrzec, co dla przeciętnego śmiertelnika jest niemożliwe, tłumaczy, że jest shinigami (bogiem śmierci) i ściga złe istoty zwane Hollow (z ang. Pusty). Kurosaki nie wierzy w jej opowieść, dopóki chwilę później jego dom nie zostaje zaatakowany przez jednego z Hollow. Rukia, starając się obronić jego rodzinę zostaje ranna, i przekazuje Ichigo swoją moc, w wyniku czego staje się on zastępczym Shinigami. W ten sposób rozpoczyna się przygoda Rukii z Ichigo. Początkowo fabuła skupia się przede wszystkim na stopniowym wprowadzaniu i przedstawianiu głównych bohaterów, a także zapoznaniu widza z realiami świata. Rukia, nie mogąc wrócić do Soul Society z powodu utraty własnej mocy, decyduje się pozostać w ciągłym kontakcie z chłopcem. W tym celu podszywa się pod uczennicę z jego klasy. Jako stworzenie duchowe żaden shinigami nie posiada materialnej powłoki, przez co zostaje zmuszona do posłużenia się sztucznym ciałem

źródło: wikipedia

Ostatnio edytowany przez nessi (2011-05-29 21:21:54)

Offline

 

#2 2011-05-30 20:50:57

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Bleach

Ah, znowu jestem pierwsza xD Również kocham<3 Ichigo jest taki super.! wielbię tego chłopaka i ten jego luzacki, obojętny sposób bycia xd a jego odwaga...;d Yh, dobra, to się zaczyna robić dziwne xD < opanuj się xd >  A tak na poważnie, spoko to anime ;) Jedną z moich ulubionych postaci jest Shiba Kuukaku ;p

Offline

 

#3 2011-05-30 22:03:05

edzia

Dachinko

4429774
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 222
Punktów :   

Re: Bleach

Skończyłam z Bleachem po wątku o Aizenie. Z mangą też dałam sobie na razie spokój, może wrócę z tym na wakacje. Chooociaż kumpela, która ogląda i czyta dalej bardziej z przywiązania niż z przyjemności mi nie poleca.

Offline

 

#4 2011-06-01 19:22:27

 Anu-chan_

Ningen

19964297
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 25
Punktów :   

Re: Bleach

Ostatnio coś niedobrego dzieje się z Bleachem. Według mnie, najlepszy był wątek z ratowaniem Rukii. Te arrancary i to co dzieje się teraz... szczerze mówiąc nie zbyt mi się podoba. Ale znam siebie wystarczająco dobrze i wiem że, będę oglądała dalsze odcinki choćby były totalnym dnem. Nie potrafiłabym sobie dać spokoju z Bleachem, który był moim pierwszym anime ^^ No i jest jeszcze ta ogromna słabość do Truskawy... ^.^

Ostatnio edytowany przez Anu-chan_ (2011-06-02 22:52:23)

Offline

 

#5 2011-06-06 16:10:12

Makha.

Gość

Re: Bleach

Kocham shouneny i uwielbiam Bleacha. Obecnie także skończyłam oglądanie na zakończeniu sagi z Arrancarami. Filery to zuo i nie lubię ich oglądać. Słyszałam, że podobno była taka możliwość, że albo filery albo długa przerwa w transmisji tej serii, gdzie z dwojga złego chyba te filery lepsze mimo wszystko. Do oglądania zapewne wrócę jak zaczną realizować najnowszy arc.

 

#6 2011-06-06 18:52:32

 nessi

Host

15934848
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 476
Punktów :   

Re: Bleach

Bardzo lubię to anime. Tak jak Makha. skończyłam oglądanie Bleacha po 'zakończeniu' historii z Arrancarami. Mam zamiar wrócić do oglądania po fillerach, jakoś nie chcę mi się ich oglądać. Już tęsknie za nowymi odcinkami, ale chyba jakoś wytrzymam xD

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi