Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-06-08 15:26:52

edzia

Dachinko

4429774
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 222
Punktów :   

HIM

Fiński zespół rockowy, założony przez Ville Valo w 1991 roku w Helsinkach. Jego pełna nazwa brzmi His Infernal Majesty, co oznacza Jego Piekielna Wysokość. Muzycy stworzyli nowy gatunek muzyki, określany jako love metal - głównie ze względu na teksty piosenek.

http://userserve-ak.last.fm/serve/500/349556/HIM.jpg


1991 - obecny



Wśród inspiracji członków HIM znajdują się zespoły Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Iggy Pop, Ramones, Pink Floyd. Zespół wystąpił m.in. na festiwalach: duńskim Roskilde, niemieckich Rock Im Park i Rock Am Ring, fińskich Ruisrock, IlosaariRock i Provinssirock, brytyjskim Download Festival oraz co roku na Helldone.

Kilka wybranych przeze mnie utworów, jeśli byłby ktoś zainteresowany przesłuchaniem:

Wicked Game
Join Me in Death
Right Here In My Arms
Killing Loneliness
The Funeral Of Hearts

OFICJALNA STRONA HIM

źródła: lastfm

Offline

 

#2 2011-06-08 21:36:39

 Monsun

Pierwsza dama Jrocka

Skąd: Z głowy Tatsurou
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 4537
Punktów :   

Re: HIM

Jeden z moich najukochańszych zespołów, ktory towarzyszy mi w zyciu od dokladnie 1998 roku, kiedy to w moje rece wpadl album The Greatest Lovesongs Vol.666. Wlasnie dzieki tej liczbie zwrocilam uwage na album, i zakochalam sie od pierwszego przesluchania w wokalu Ville.
Pozniej zobaczylam teledysk do Wicked Game (ktory jest genialnym coverem piosenki Chrisa Isaaka), i bylam stracona. Mam wszystkie albumy, jakies single po drodze tez nabylam.
W 2001 roku zobaczylam moj ukochany zespol na zywo- w Monachium. Ucieklam z domu, majac wietrzna ospe, zeby byc na koncercie. Stalam w pierwszym rzedzie, na przeciwko mojego idola- Ville. Niezapomniane przezycie.

Mimo uplywu lat darze ich taka sama sympatia i z przyjemnoscia poszlabym na ich koncert jeszcze raz.
Moja przyjaciolka z Finlandii, stwierdzila, ze sie dziwi, ze ktos z poza Skandynawii moze miec takiego swira na punkcie HIM. A no widocznie moze, czego jestem zywym przykladem. ^^


https://68.media.tumblr.com/c847bc6dbc70257be73dfcd16c663774/tumblr_o4uqj7iWNk1s1k9eko1_500.gif
                                      «And on the eighth day, God created Malec.»

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi