Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 14:37:11

 tomika

Dansetsu

4492930
Call me!
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5234
Punktów :   

Miyavi

MIYAVI

http://i55.tinypic.com/24ky2yq.png


Choć w młodości Miyavi wiązał swą przyszłość z piłką nożną, w końcu zdecydował się na muzykę. Od początku fascynowali go muzycy visual kei, zwłaszcza Toshiya z Dir en Grey, dlatego też pierwszym instrumentem na jakim zaczął grać był bas. Dość szybko jednak zmienił go na gitarę. Jeszcze jako nastolatek przez pewien czas mieszkał i grał w zespole w Tokio, a po powrocie w rodzinne strony dołączył do Due’le Quartz. Od początku to on pisał większość muzyki i sporo tekstów, zmienił też stronę wizualną zespołu.

Karierę solową rozpoczął w październiku 2002, krótko po rozpadzie Due’le Quartz. Jeszcze w trakcie istnienia zespołu nagrał materiał na swój pierwszy album, ‘Gagaku’. Pomimo tego, że wielu fanów było rozczarowanych zmianą wizerunku, Miyavi szybko zyskał dużą popularność. Charakterystyczne są dla niego ciągłe zmiany i eksperymentowanie. W grudniu 2003 ukazał się drugi solowy album, ‘Galyuu’.

Na początku 2004 rozpoczęła się kolejna ogólnokrajowa trasa koncertowa. W maju wyruszył w trasę promocyjną do Korei i Tajwanu, która objęła wiele wywiadów oraz mini-koncert. Fani, zwłaszcza w Korei, przyjęli go bardzo gorąco. 23 czerwca ukazał się ostatni wydany niezależnie singiel - ‘Ashita, genki ni naare’, a w lipcu Miyavi powrócił do Korei i na Tajwan aby zagrać tam koncerty. Okazały się one wielkim sukcesem, w Korei zagrał nawet jeden dodatkowy.

31 sierpnia 2004 Miyavi zagrał swój pierwszy koncert w Budokanie, This is Oudou. Był to jego ostatni koncert indie, a jego nagranie ukazało się w grudniu na DVD. Tego dnia oficjalnie został muzykiem major, z kontraktem podpisanym dla Universal. 20 października 2004 ukazał się pierwszy singiel major, ‘Rock gakushuu -superstar- jouken’.

W czerwcu 2005 ukazał się kolejny album, ‘miyavizm - Shugi’. W 2006 roku Miyavi po raz kolejny udowodnił, że nie boi się zmian - było to wyraźnie widoczne na trzech wydanych w tym roku singlach, oraz albumach ‘MYV☆POPS’ i ‘Miyaviuta ~dokusou~’ - prezentują one szeroką mieszankę stylów. W 2007 Miyavi wydał już mini-album ‘7 SAMURAI SESSIONS - We’re KAVKI BOIZ-’ zawierający 7 już znanych piosenek w całkiem nowej aranżacji oraz single ‘Sakihokoru hana no you ni / Kabuki danshi’ i ‘Subarashiki kana, kono sekai -WHAT A WONDERFUL WORLD-‘.

W 2007 roku Miyavi dołączył też do superbandu S.K.I.N., w skład którego wchodzą: Gackt (ex-MALICE MIZER) jako wokalista, SUGIZO (ex-LUNA SEA) oraz YOSHIKI w roli perkusisty i klawiszowca. 29 czerwca odbył się pierwszy występ zespołu na Anime Expo.

W 2008 roku Miyavi pojechał na swoją pierwszą, europejską trasę koncertową o nazwie ‘THIS IZ THE JAPANESE KABUKI ROCK TOUR 2008’. Trasa obejmowała występy w 9 miejscach: Ameryce, Niemczech, Anglii, Francji, Finlandii, Korei Południowej, Tajwanie, Chinach i oczywiście Japonii, oraz wydanie kolejnego DVD z nagraniem świątecznego koncertu z 25 grudnia 2007. Oczwiście na tym nie skończyły się jego podróże po świecie w 2009 roku odbyła się jego kolejna trasa koncertowa po świcie o nazwie Neo Tokyo Samurai Black World Tour po której zostały wydane dwie płyty DVD zawierające materiały nagrane w czasie całej trasy. Miyavi nie myślał jednak o zostawieniu Europy w spokoju i na początku 2010 roku odbyły się już trzecia jego światowa trasa jak na razie obejmująca głównie kraje europejskie. Trasa nosi nazwę -What's my name- World Tour 2010.

26.03.2009 Miyavi pojął za żonę Melody i ogłosił tym samym że Melody spodziewa się dziecka. ICh córka przyszła na świat 29 lipca 2009 roku i otrzymała imię 愛理 ( Airi - 愛 miłość, 理 powód. Co tłumaczy się POWÓD MIŁOŚCI). Pełne imię pociechy brzmi Lovelie Miyavi Ishihara. Rok później na świat przyszła na świat jego kolejna córka Jeweli Aoi Ishihara.

http://i56.tinypic.com/5n855e.png

Oficjalna strona
Myspace

http://i51.tinypic.com/sqr2ty.png

Albumy:

Gagaku
Galyuu
Miyavizm
Myv ★ Pops
Miyaviuta ~Dokusou~
7 Samurai Sessions -We're Kavki Boiz-
Miyavi -This Iz The Japanese Kabuki Rock-
Miyavi - Remixx Album - Room No.382 - Remixed by Teddy Loid
Victory Road to the king of neo visual rock - Singles-
Fan's Best
What's my name?

Single:

Shindemo Boogie Woogie
POP Is Dead
Jingle Bell
Jibun Kakumei -2003-
Tariraritarara
Coo Quack Cluck ~Ku Ku Ruu~
Ashita, Genki Ni Naare
Seikigata Koushinkyoku / ROCK no gyakushuu ~SUPERSTAR no jouken~
Freedom Fighters
Kekkonshiki No Uta ~Kisetsu Hazure No WEDDING MARCH~ / Are you ready to ROCK?
Señor Señora Señorita / Gigpig Boogie
Dear my friend ~Tegami Wo Kaku Yo~ / Itoshii Hito
Kimi Ni Negai Wo
Sakihokoru Hana no You Ni -Neo Visualizm- / Kabuki Boiz
Subarashikikana, Kono Sekai - What A Wonderful World
Hi no hikari sae todokanai kono basho de feat. SUGIZO
Survive
Torture

DVD

Shibuya Kokadi
Gekokujou
Oresama (おれさま)
Hitorigei
Indies Last Live in Nihon Budokan
Noriko no Ichi
Peace&Smile Carnival 2005
Hitorigei 2
Hitorigei 3
25 Shunen Kinen Koen Tokyo Geijutsu Gekijo 5 Days -Dokuso-
The Beginning of Neo Visualizm Tour 2007
Official Bootleg Live at Shinkiba Coast
This Iz The Original Samurai Style
Peace&Smile Carnival 2009
Neo Tokyo Samurai Black World Tour vol.1
Neo Tokyo Samurai Black World Tour vol.2
Live in London


http://i55.tinypic.com/16pi7n.png
Kabuki Danshi
Freedom Fighters
Jibun Kakumei
Selfish love
21 Seikigata Koushinkyoku
Girls be Ambitious
GigPig Boogie
Kimi ni Negai Wo
Dear my friend -tegami wo kaku yo-
Joushou Gaidou
Hi no hikari sae todokanai kono basho de
What a Wonderful World
咲き誇る華のように -Neo Visualizm-
Señor Señora Señorita
Ashita genkini Naare
Itoshii Hito
2 Be Wiz U
Pop Is Dead
Shindemo Boogie-Woogie
Tsurezure naru hibi naredo
Shouri no V-Rock
Rock no Gyakushu
Coo Quack Cluck -Ku Ku Ruu-
Kekkonshiki no Uta
Are You Ready To Rock
Survive
Torture
What's my name




[center

Offline

 

#2 2011-05-08 22:11:09

 Monsun

Pierwsza dama Jrocka

Skąd: Z głowy Tatsurou
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 4537
Punktów :   

Re: Miyavi

Miyavi, czlowiek, ktorego poznalam na samym poczatku mojej jrockowej kariery i chyba w pewien sposob dorastalam razem z nim. Na samym poczatku, kiedy bylam zielona, jesli chodzi o jrocka, zachwycalam sie starymi kawalkami, typu Jibun Kakumei, pozniej zachwycil mnie jego image z czasow Kabuki- kimono, warkoczyki itd. Uwazalam go za duzego dzieciaka, dziecko slonca itd. No i nagle wielka przemiana- Miyavi dorosl- wyjal kolczyki, zaczal nagrywac troche inna muzyke. Na poczatku wcale mi sie to nie podobalo, a potem- przyzwyczailam sie.
Bylam na dwoch koncertach Miyaviego, to bylo niezapomniane przezycie.
Uwielbiam jego sposob gry na gitarze, glos w tym przypadku jest mniej wazny, chociaz musze przyznac, ze wyrobil sie rowniez pod tym wzgledem.
Zazdiwia mnie, ze jeden facet na scenie potrafi zrobic takie show, porwac ze soba cale tlumy- ma naprawde nieziemska charyzme.


https://68.media.tumblr.com/c847bc6dbc70257be73dfcd16c663774/tumblr_o4uqj7iWNk1s1k9eko1_500.gif
                                      «And on the eighth day, God created Malec.»

Offline

 

#3 2011-05-10 15:55:52

Magic

Gakusei

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 69
Punktów :   

Re: Miyavi

Cóż... Jeszcze dwa lata temu nie miałam zielonego, fioletowego ani różowego pojęcia na temat japońskiej muzyki. Słuchałam tylko kilku openingów i tyle. Moja młodsza siostra zaczęła wprowadzać mnie w ten świat i m.i. pokazała mi Miyaviego. Zrobił na mnie dobre pierwsze wrażenie bo był na zdjęciu z kotkiem (kocham koty). Już nie pamiętam jaka piosenkę usłyszałam pierwszą, ale na początku nie wciągnął mnie zbyt mocno. Jednak w zeszłym roku, gdy usłyszałam utwory z płyty "This Iz Japanese Kabuki Rock" zakochałam się w jego muzyce. Szybko ściągnęłam dyskografie i słucham jej do dziś niemal na okrągło. To wspaniały muzyk i wspaniała osoba. Na koncercie w Gdańsku wiele osób doprowadził do łez swoim przemówieniem na temat katastrofy w Japonii.

Offline

 

#4 2011-05-11 21:46:57

Yogurcik

Dachinko

15614112
Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 118
Punktów :   

Re: Miyavi

Miyavi był u mnie tez na początku zapoznawania się z j-music. Praktycznie odkryłam go razem z koleżanką i zakochałysmy się w Selfish love. Ten cudowny głos <3 Jako jeden z niewielu ma taki no, inny. Nie taki mocno typowy. Jak to moja koleżanka dzisiaj powiedziała, że nie tworzy on typowo japońskich piosenek. Plus za uniwersalność.
Osobiście żałuje, że nie było mnie na koncercie w Gdańsku [pozdrawiam mamę], a z tego co słyszałam i widziałam, naprawdę  było warto.


http://30.media.tumblr.com/tumblr_lbp6mcqc101qzmuclo1_250.gif

Offline

 

#5 2011-05-11 22:01:31

edzia

Dachinko

4429774
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 222
Punktów :   

Re: Miyavi

Tak samo jak trzy poprzednie osoby napiszę, że poznałam muzykę Meeva na samym początku wkraczania w świat j-rocka. Były takie czasy, kiedy był moim ulubionym wykonawcą ale teraz to uwielbienie wybladło i w zasadzie.. tak po prostu przestałam go słuchać. Mam jednak dwie ukochane piosenki Miyaviego; Requiem i Gravity.

Offline

 

#6 2011-05-11 22:02:02

 TheFiumee

Ningen

Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 49
Punktów :   

Re: Miyavi

Też nie byłam na koncercie(mieszkam na drugim końcu Polski a po za tym prędzej mnie do Holandii puszczą niż nad  Bałtyk)....

Ja Miyaviego nie polubiłam na początku. Ba! Wręcz nie mogłam znieść jego głosu, przecież on śpiewać nie potrafi a gra jakby był perkusistą a zamiast perkusji dali mu gitarę...Ale to sie zmieniło, wpadałam na jego piosenki coraz częściej i częściej aż wreszcie zaczęłam słuchać z przyjemnością, potem poczytałam teksty piosenek i tym mnie facet kupił..! Jestem jego i już, ale nadal twierdzę, że głos ma specyficzny i nie każdemu on się spodoba.
A po za tym wnioskując z jego wypowiedzi można rzec, że chłopak jest nie tylko ładny i utalentowany, ale również inteligentny...

Neo Visualizm i Freedom Fighters to moje dwie miłości numer jeden spod jego ręki(dobra nie wiedziałam jak to ująć) .


Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane. Carlos Ruiz Zafón   



http://img43.imageshack.us/img43/73/l5e64b5571f934137a253aa.gif http://img156.imageshack.us/img156/6435/mdmairfp4.gif

Offline

 

#7 2011-05-13 08:56:21

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Miyavi

Tak, tak jak można się domyśleć u mnie j-rock też zaczął się od Miyaviego... Mi też na początku nie przypadł do gustu, ale jak zobaczyłam jego piosenkę z koncertu, nie mogłam przestać jej słuchać. Złapałam się nawet na tym, że wyobrażałam sobie, że tam jestem i razem z widownią skanduje jego imię... A później to już automatycznie zaczęłam lubić większości jego piosenek. Do wyglądu też na początku miałam trochę zastrzeżeń, ale teraz mi się bardzo podoba. A najbardziej z Neo Vizualizm, gdy miał boskie włosy.
Zgodzę się, że jego koncerty są świetne, ale niestety ja mogę je widzieć tylko na filmikach i zazdrościć tym którzy mogli go zobaczyć na żywo.
Miyavi_z_koncertu_2007 Tej piosenki mogłabym słuchać setki razy  nadal by mi się podobało. Tak samo mam z piosenką Dué le Quartz 'Meikyou Shisui', na której Miyavi płacze. Taka wersja z płyty w ogóle mi nie przypadła do gustu, ale za to wielbie tą z koncertu. Raz lub dwa razy zdarzyło mi się płakać z nimi na tym ostatnim koncercie, ale to już jest szczegół... Miyabi_płacze


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#8 2011-05-15 19:50:21

Magic

Gakusei

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 69
Punktów :   

Re: Miyavi

Obejrzałam filmik z linku dodanego przez Karde-san i mam teraz czarne ślady na policzkach...TT-TT

Offline

 

#9 2011-05-15 23:11:07

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Miyavi

Magic napisał:

Obejrzałam filmik z linku dodanego przez Karde-san i mam teraz czarne ślady na policzkach...TT-TT

Huh? Jak to? Nie rozumiem... Dlaczego czarne?


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#10 2011-05-21 11:55:53

Magic

Gakusei

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 69
Punktów :   

Re: Miyavi

Huh? Jak to? Nie rozumiem... Dlaczego czarne?

Tusz do rzęs mi spłynął ze łzami.

Offline

 

#11 2011-05-21 13:35:45

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Miyavi

Magic napisał:

Huh? Jak to? Nie rozumiem... Dlaczego czarne?

Tusz do rzęs mi spłynął ze łzami.

Ah... teraz rozumiem... i podzielam. Ja prawie za każdym razem płaczę... :(
Chciałabym się kiedyś znaleźć na takim wzruszającym koncercie.


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#12 2011-05-21 14:32:06

 tomika

Dansetsu

4492930
Call me!
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5234
Punktów :   

Re: Miyavi

To jest na prawdę dziwne że się tutaj jeszcze nie wypowiedziałam.

Dla mnie Miv również był pierwszym jrockersem którego zaczęłam namiętnie słuchać, bo wcześniej znałam tylko jakieś pojedyncze piosenki (głównie z openingów i endingów). Zakochałam się w tym facecie od pierwszego wejrzenia i ta miłość trwa do dziś i chyba nigdy nie przejdzie. Za co go kocham? Za to że zawsze potrafi mnie rozśmieszyć (patrz pierwszy filmik Kardy (wspomina Ossan Ossan z koncertu)) lub wzruszyć (patrz drugi filmik). Za jego teksty piosenek które są na prawdę wspaniałe (np: Boku wa shitteru). Kocham go za stare płyty (Gagaku, Galyuu, Miyavizm itd.) za te nowe z resztą też. Za jego grę na gitarze i ten głos który mnie hipnotyzuje. No i kocham go za to, że na koncercie zostałam przez niego oblana wodą w przeciwnym wypadku pewnie za chwilę by mnie ochroniarze wyciągali zemdloną. I w ogóle za wspaniały koncert w Polsce.

Tak, przyznaje się jestem strasznym fangirlsem jeśli chodzi o niego, ale gomen nad tym się już nie da zapanować. Dla mnie to jest bóg i 10 kwietnia słowo stało się ciałem (jak to powiedziała pewna dziewczyna na koncercie).


[center

Offline

 

#13 2011-05-28 22:43:34

 silce

Ningen

13181764
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 36
Punktów :   

Re: Miyavi

Nie będę oryginalna, jak napiszę, że lubię tego faceta. No cóż, nigdy za bardzo oryginalna nie byłam, więc: uwielbiam tego faceta. Za to jak gra na gitarze, za jego zachowania w czasie koncertów. Podziwiam go za jego pewność siebie, za to, że tak potrafi porwać tłum.
Był chyba moim trzecim jrockowym odkryciem. Jego głos z tych pierwszych piosenek mnie po prostu powalał, ale teraz to już jest dobrze. Uwielbiam Gravity, Neo Visualizm, Freedom Fighters i (po koncercie w Polsce, na którym nie byłam) Selfish Love.
Oprócz tego jeszcze trochę by się znalazło, ale gdybym miała wymieniać wszystkie, to sporo miejsca i czasu by to zajęło ^^


Primadonna| V.I.P| BABYspirit | JOYOUS

Offline

 

#14 2011-06-04 22:50:16

 Mairi

Gakusei

2858557
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Miyavi

Tak jak reszta - bardzo szanuję tego pana. Miałam przyjemność być 2 razy na jego koncercie, a po ostatnim show w Polsce jeszcze bardziej mnie zachwycił! Poza tym mam ogromny sentyment, bo był jednym z pierwszych artystów japońskich, których polubiłam. Pamiętam jak trafiłam na pierwszą wersję Girls be ambitious. Bardzo mi się nie podobała! Do tej pory uważam, że śpiewakiem to on nie jest najlepszym, mało tego, pierwszą płytę i duży kawałek drugiej solowej wywaliłabym z hukiem, no ale... było minęło na szczęście. XD


"Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po Sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę" - K. Daukszewicz
"Some people are only alive because it's illegal to shoot them..."

Offline

 

#15 2011-06-05 00:07:19

 tomika

Dansetsu

4492930
Call me!
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5234
Punktów :   

Re: Miyavi

A ja się z tobą Mairi nie zgodzę, za nic nie oddałabym Gagaku i Galyuu (kolejne marzenie żeby zdobyć te płyty jakimś cudem). Ja właśnie w tym Mivie się zakochałam tym z tych pierwszych paru płyt, może i głos miał wtedy gorszy, częściej fałszował i w ogóle, ale był taki no... Mivovwy... autentyczny.
Na prawdę nie wierze, że oddałabyś Requiem, Onpu no tegami, Girls be ambitious (no ale spoko, staram się zrozumieć)


[center

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi