Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 14:57:29

 Monsun

Pierwsza dama Jrocka

Skąd: Z głowy Tatsurou
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 4537
Punktów :   

Wiara w Boga

Wierzycie w Boga albo jakieś siły, które panują nad tym, żeby świat nie popadł w całkowity chaos? Może myślicie, że gdyby Bóg istniał, już dawno zatrzymałby to, co się dzieje każdego dnia na świecie? Chodzicie do kościoła?
Wszystko, co ma jakiś związek z religia chrześcijańską i nie tylko, ma miejsce w tym temacie.


https://68.media.tumblr.com/c847bc6dbc70257be73dfcd16c663774/tumblr_o4uqj7iWNk1s1k9eko1_500.gif
                                      «And on the eighth day, God created Malec.»

Offline

 

#2 2011-05-04 18:34:52

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Re: Wiara w Boga

Osobiście jestem ateistą, nie wierzę w Boga. Jednak gdybym już wierzył w "stwórcę" to i tak byłbym deistą [Bóg zrobił swoje i reszte ma w d~~].

Byłem wychowywany w wierze chrześcijańskiej, ale patrząc na dzisiejszy kościół jakoś nie mogę w to uwierzyć. Jest to jedna wielka instytucja, przymykają oczy na wiele spraw, utajają fakty itd. Nie mówię, że wszyscy, ale jednak większość. Weźmy za przykład Rydzyka, skąd on sobie wytrzasnął taki samochód? O_O


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 

#3 2011-05-11 22:30:28

Yogurcik

Dachinko

15614112
Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 118
Punktów :   

Re: Wiara w Boga

ODP: Z rent moherów oczywiście. ~

Ja tez nie wierzę, ateistka i koniec. To po prostu jest dla mnie chore [bez urazy dla wierzących] i nienormalne. Wiem, że wiara w coś czasem pomaga, trzeba w coś wierzyć, ale nie w coś co istnieje. Dla mnie te wszystkie przykazania to tylko zbiór morałów życiowych i nic więcej. A według mnie biblię napisał jakiś hebrajczyk na niezłym haju. Ok, ktoś taki jak Jezus mógł sobie istnieć w tamtych czasach, ale Boga nie ma.
Niektórzy ciągną z tego mega zyski [Niepowtarzalny już dał przykład] i wykorzystują naiwność ludzi.

Ostatnio mnie zdenerwował sprzeciw kościoła przeciwko aborcji. A jeśli trzynastoletnia dziewczynka została zgwałcona, to kościół wychowa za nią dziecko? Bo ona nie jest gotowa na bycie matką. To jest chore, zarodek jeszcze nie jest dzieckiem. Nie chodzi mi tu o przypadki, gdy kobieta się puszcza i przypadkowo zajdzie w ciążę - chciała to ma.


oczywiście to wszystko moje odczucia i osoby które wierzą, nie biorą sobie tego do serca.


http://30.media.tumblr.com/tumblr_lbp6mcqc101qzmuclo1_250.gif

Offline

 

#4 2011-05-29 14:55:54

 Tsaminade

Dachinko

18280387
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 115
Punktów :   

Re: Wiara w Boga

Moi rodzice są chrześcijanami i też w takiej wierze zostałam wychowana. Ale obecnie wcale ode mnie nie oczekują tego, żebym przy tym została. Wcześniej podważałam twierdzenia wiary na wiele sposobów (oczywiście tylko mając sensowne argumenty). Moi rodzice po tym zaczęli się bardziej zastanawiać. Teraz mi mówią tylko, że jeżeli mam odrzucić wiarę chrześcijańską, to nie "bo tak!", tylko mam spróbować to zgłębić.

Teraz wiara i kościół to dwie różne sprawy.
Wiara to przyjęcie czegoś bez dowodów na istnienie tego - w tym przypadku Boga. Wiara w zbawienie itp.
W dzisiejszych czasach kościół stał się instytucją żerującą na ludzkiej naiwności. Taki Rydzyk, o którym było wspomniane wyżej - mohery ślepo wierzą w każde jego słowo. On doskonale o tym wie i to wykorzystuje.

Yogurcik, jeżeli chodzi o tą aborcję - kościół nie ma nic przeciwko, jeżeli chodzi o gwałt. Ale tylko jeżeli chodzi o gwałt.


http://img714.imageshack.us/img714/1939/snowchibicopy.png

Offline

 

#5 2011-06-01 20:07:40

 Anu-chan_

Ningen

19964297
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 25
Punktów :   

Re: Wiara w Boga

Moja rodzina niby uważa się za chrześcijan, ale jakoś nie zauważyłam żeby chodzili do kościoła. Ja jestem osobą niewierzącą i nie mam zamiaru udawać że jest inaczej. Strasznie wkurza mnie coś takiego. Albo ludzie którzy ogłaszają wszem i wobec, że idą do kościoła a całą mszę przesiedzą pod sklepem. Oczywiście do kościoła wchodzą tylko wtedy, kiedy ksiądz zbiera na tacę, żeby zobaczył jacy z nich przykładni katolicy =,= Co do samej wiary, to jest ona dla mnie zbyt nieprawdopodobna. Ludzie wymyślili to sobie, żeby mniej bać się śmierci. Jeśli chodzi o Jezusa, to jestem nawet skłonna uwierzyć że kiedyś tam był ktoś taki. Mało jest w tych czasach sekt ? Po prostu wtedy, ludzie we wszytko ślepo wierzyli. Teraz, kogoś kto podawałby się za syna boga, co najwyżej zamknęliby w wariatkowie.

Offline

 

#6 2011-06-01 22:21:33

 TheFiumee

Ningen

Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 49
Punktów :   

Re: Wiara w Boga

Na temat religijności mojej rodziny można się rozpisywać bez końca.
Dziadek to obsesyjny ateista, babcia chodzi do kościoła bo wypada(do komunii już nie), moja mama wierzy,a le kościoła nie odwiedza a tato też jest ateistą. Za to moi bracia nie mają chrztu.
Na obecną chwilę należę to kościoła Rzymsko katolickiego jedynie na papierze, duchowo nie. Dopiero po bierzmowaniu rodzicielka odpuści sobie moje uczestniczenie w tych dziwnych zebraniach zwanymi mszami świętymi. Jestem agnostyczką, chyba każdy wie co to oznacza. Jak wiele osób czekam na dowody gdyż jak mam uwierzyć w fakt, że coś napisanego kiedyś przez nie wiadomo jakiego pana lub panów anonimów musi być prawdą i nie chodzi mi tu o samą Biblię tylko o wszystkie ''święte księgi". Nie mam nic do wierzących w daną religię gdyż jest mi to obojętne. Co prawda uważam, ze wartości w nich przekazywane są ciekawe jednak nie zawsze dobre(czytam aktualnie biblię) a na dodatek kościół katolicki ukrywa niektóre rzeczy nie pokazując wiernym całej biblii(przecież większość wiernych i tak wie tyle co dowie się od księdza), ogólnie nie popieram organizacje religijne - wiara to co innego.
A najważniejsza rzeczą dla mnie jest udzielenie kościoła od państwa i opodatkowania go...(może choć trochę to odciąży budżet państwowy).


Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane. Carlos Ruiz Zafón   



http://img43.imageshack.us/img43/73/l5e64b5571f934137a253aa.gif http://img156.imageshack.us/img156/6435/mdmairfp4.gif

Offline

 

#7 2011-06-05 20:30:43

Makha.

Gość

Re: Wiara w Boga

Jestem ateistką już w sumie od dość dawna, jakieś 6 lat. Tzn. początki były takie bardziej w stylu wahania się, ale szybko utwierdziłam się w swojej niewierze. Nigdy nie byłam jakoś szczególnie religijna, aż w końcu całkowicie odrzuciłam jakąkolwiek wiarę. Ogólnie religia jest chyba jedną z tych rzeczy, która mnie w drugim człowieku w ogóle nie interesuje. Mimo, że nie wierzę to potrafię uszanować przekonania i wyznania innych. Fajnie, że mają coś co daje im siłę, nadzieję i takie tam, o ile mnie do tego nie mieszają. Oczywiście zdarza mi się także krytykować Kościół, czy inne religie lub ich wyznawców, a nawet samych ateistów, ale to tylko wtedy, gdy mnie coś szczególnie po oczach razi.

 

#8 2011-07-10 15:47:12

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Re: Wiara w Boga

Tak na marginesie, wiele osób kpi z ateistów, gdyż mają oni np. chrzest. W sumie irytuje mnie to, gdyż wtedy byliśmy praktycznie niemowlakami, więc nie mieliśmy wyboru. Decydowali za nas rodzice. Więc dla mnie takie powody są nic nie warte.


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi