Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-07-10 15:07:26

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Code Geass

Code Geass: Hangyaku no Lelouch
http://dreamuniverse.files.wordpress.com/2008/09/code_geass.jpg

W roku 2010 Święte Imperium Brytanii wypowiedziało neutralnej Japonii wojnę. Do walki po raz pierwszy została wysłana broń najnowszej generacji – olbrzymie humanoidalne roboty bojowe, zwane Knightmare Frame. Siły obronne Japonii, nie mając szans w starciu z taką potęgą militarną, szybko zostały pokonane, a sama Japonia stała się częścią terytorium Imperium. Zostały jej odebrane „wolność, prawa, honor oraz imię”. Od tej pory zaczęto ją określać mianem „Area 11”, a jej mieszkańców nazwano Eleven.

Siedem lat później. W centrum Tokio, jednej z kolonii Imperium, mieszkają obok siebie dwie społeczności: Eleven, ulokowani w getcie Shinjuku oraz obywatele Brytanii, opływający we wszelkie dobra, jakich tylko może im dostarczyć państwo. Bogate centrum prosperuje, a z jego obrzeży, którymi biegnie linia metra, widać gruzy dawnego Tokio. „Normalni” ludzie boją się i gardzą Eleven.

Nie od dziś wiadomo, że ciemiężony naród będzie próbował wyrwać się spod władzy okupanta. Nie inaczej jest i tutaj. Istnieją i działają grupy terrorystyczne, złożone z osobników, którzy uparcie nazywają się Japończykami, nie przyjmując i nie akceptując miana Eleven. Jednakże ich zamachy i dywersyjne działania są dla olbrzymiego Imperium zaledwie drobnymi wypadkami, nie wyrządzającymi większych szkód. Zmienia się to jednak, gdy terroryści kradną trzymany w ścisłej tajemnicy obiekt badań wojskowych – podobno śmiercionośną broń. W wydarzenia, mające miejsce podczas pościgu, przypadkowo zostaje wmieszany pewien uczeń – Lelouch Lamperouge, przez przyjaciół zwany Lulu. Zapewne rozwój wypadków skończyłby się dlań śmiercią, gdyby nie pojawienie się tajemniczej dziewczyny, która w zamian za obietnicę spełnienia jednego jej życzenia obdarza Lulu mocą – tytułowym geass, pozwalającym zmusić człowieka do wykonania jego rozkazu. Znalazłszy się w sytuacji, gdy jego szanse na przeżycie drastycznie zmalały, Lulu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki nieprzeciętnemu umysłowi, skradzionej broni, a także nowej mocy udaje mu się przejąć kontrolę nad sytuacją. Tak oto rodzi się Zero – nowy przywódca buntowników – a wraz z nim jego legenda. Okazuje się zresztą, że terroryści nie mogli trafić lepiej – życiowym celem Leloucha jest zemsta, czyli zniszczenie Świętego Imperium Brytanii oraz zabicie pewnej osoby. By to osiągnąć, nie zawaha się przed sięgnięciem po najbardziej radykalne środki, pozostawiające wiele do życzenia pod względem etycznym.

źródło: anime.tanuki.pl

Ostatnio edytowany przez Hanabi (2011-07-10 15:08:53)

Offline

 

#2 2011-07-14 01:06:07

Drakkainen

Dorei

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 12
Punktów :   

Re: Code Geass

Ooooo w końcu jakiś temat z anime które lubie i wręcz uwielbiam <3. Ktoś jeszcze nie może się doczekać nowej serii, która już jakoś została zapowiedziana dosyć dawno? Podobno akcja ma się rozgrywać w Europie w czasie mniej więcej po 1 serii Code Geass. Code Geass bez Lulu? Czy to może się udać? Czekam na wasze opinie dotyczące przyszłej serii ;)

Offline

 

#3 2011-07-14 17:30:00

 4b1

Gakusei

Skąd: Szafa ;3
Zarejestrowany: 2011-05-14
Posty: 79
Punktów :   
WWW

Re: Code Geass

Również uwielbiam CG. Nie sądziłam, że seria z mechami tak mnie zaciekawi i zakocham się w niej. Lulusz <3
Spoiler time!

Spoiler:


Śmierć Lulusza jest stanowczym zakończeniem tych obu sezonów, mimo, że nadal wierzę, że on żyje. Zwłaszcza po tej ostatniej scenie jak C.C. leży na stogu siana i z kim rozmawia.

End of spoiler time xD
Jestem ciekawa tego nowego sezonu, jednak specjalnie mocno na niego nie czekam. Nie ma Lulu nie ma klimatu CG.


http://img708.imageshack.us/img708/5461/hellomegs.gifRemember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3 http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif

Offline

 

#4 2011-07-17 14:07:44

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Code Geass

Ja tam jestem dopiero w pierwszej serii xD ale Code Geass bez Lulusza... nie, nie mogę sobie tego wyobrazić^^

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi