Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 17:18:06

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Paulo Coelho

Cytat:

Paulo Coelho - uznany przez jednych za alchemika słów, przez innych za fenomen kultury masowej - jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych. Dla czytelników z ponad 160 krajów, niezależnie od ich wyznania i kultury, stał się prawdziwym autorytetem.
Wiem, że zdania na temat twórczości tego człowieka są podzielone. Jedni uważają go za artystę, wybitnego pisarza, inni za człowieka, którego twórczość jest komercyjna i wieje od niej nudą. A jak jest według Was?

Osobiście uważam, że jest to człowiek wybitny. Pisze prostym językiem, jego książki czyta się z łatwością, a w tym wszystkim przekazuje piękne słowa.
Moją pierwszą powieścią było "Jedenaście minut". Niby historia o zwykłej prostytutce, jednak dogłębie przekazuje, jak łatwo można swoje życie, za przeproszeniem spieprzyć. Pełna przemyśleń, rozważań. Drugą zaś był "Alchemik", który ukazuje, że szczęście nie zawsze jest tak daleko, jak się wydaje.
Jednak mimo wszystko, zawsze znajdą się wady. Z jego książkami nie zgadza się kościół, czuje zagrożenie z jego strony [ze względu na wątki religijne jak i magiczne]. Poza tym jakiś czas temu czytałem, że Coelho pisze książki na życzenie - czysta komercja. Nawet jeśli by tak było, to nie zmienia faktu, że jego twórczość stoi na wysokim poziomie.


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 

#2 2011-05-27 22:36:45

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Paulo Coelho

Jedyną książką,dawno przeczytaną, Paula jaką przeczytałam był Alchemik po długim zachwalaniu tejże książki przez panią w gimnazjalnej bibliotece. Przeczytałam ją jakoś w dwa dni,w drodze do szkoły i do domu w pociągu co jak na mnie jest dosyć długo. Jak książka mi się podoba czytam ją jak najszybciej, nie mogę doczekać się zakończenia które mnie bardzo ciekawi i dlatego wolę nie zostawiać jej na później. Jeśli jednak to robię to znaczy, że nie podoba mi się aż tak bardzo. Więc Alchemik do moich ulubionych nie należy, po tym czasie średnio pamiętam o czym było ale skoro nie wróciłam do niej ani do tego pisarza to znak, że kompletnie w mój gust nie trafiono.


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi