Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 20:53:29

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Okładki książek

Nie oceniaj książki po okładce.. ale jak to jest z Wami? Kupujecie lub wypożyczacie książki dlatego, że ma ładną okładkę, bez wcześniejszego zapoznania się  z opisem? Zawiedliście się w ten sposób na jakimś tytule?
Mile widziane rozmowy na temat okładek na konkretnych przykładach czyli chętnie zobaczymy zdjęcia omawianych okładek


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-05-10 18:54:58

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Okładki książek

Ja mimowolnie raczej oceniam książki po okładce. Nie ciągnie mnie raczej do tych, które nie mają według mnie ładnej okładki albo po prostu mnie czymś nie zainteresuje. Dla mnie ważne jest także co jest napisane z tyłu. Jeśli jedna z tych rzeczy nie jest spełniona, to raczej nie biorę książki. Czasami także czytam opinie innych, ale rzadko się nimi kieruje, bo często okazują się bardzo nietrafne.
Raz przez swoją głupotę prawie ominęłabym świetny tytuł w bibliotece. Później jednak pomyślałam sobie, że zobaczę i dopiero później ocenie. Pewnie jeszcze dużo razy się to zdarzy zanim będę mogła do siebie powiedzieć 'mądry polak po szkodzie'.


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#3 2011-05-27 22:48:08

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Okładki książek

Ja mam jakoś tak, że raczej nie patrze specjalnie na okładkę, pierwsze co robię to czytam opis z tyłu. Co prawda nikt nie napisze "to nudna książka, lepiej nie czytaj" to jednak zazwyczaj jestem w stanie wyłapać czy mi się nie spodoba. Nie zawiodłam się więc co do okładek. Ale też lubię patrzeć na ładne rzeczy więc jeśli okładka jest chociaż estetyczna, albo pasuje do książki to jestem zadowolona.


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#4 2011-07-04 18:41:18

Jedzbudyń

Dorei

36579105
Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 21
Punktów :   

Re: Okładki książek

Ja jak idę do księgarni bądź biblioteki to spędzam tam kilka ładnych godzin. Zamiast na okładkę to patrzę z tyłu na streszczenie bądź autora jak jest mi znany to biorę jak niej to lepiej poczytam co w niej jest.

Offline

 

#5 2011-07-29 21:06:45

Nashari

Dorei

Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 7
Punktów :   

Re: Okładki książek

Ja szczególnie zwracam uwagę na jedno wydawnictwo (reklamy robić nie będę). Szukam interesujących tytułów, potem patrzę na okładkę i czytam tył. Jeszcze nigdy nie zawiodła mnie żadna książka wybrana po okładce. Zwłaszcza że moje ulubione wydawnictwo ma świetne książki.

Tak więc, owszem, wybieram książki po okładce ale zawsze po zapoznaniu się z opisem treści.


Nasz świat dobiega końca...
Nie ważne jak bardzo będę krzyczeć...
Ani Twój głos, ani Ty nie wrócisz...

Offline

 

#6 2012-01-16 16:55:13

 Tigress

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5135
Punktów :   

Re: Okładki książek

Ze mną jest tak, że pierwsze na co zwracam uwagę to tytuł, okładka, opis z tyłu. Zawsze ta sama kolejność.
Z tytułami czasem jest tak, że nic nie powiedzą, więc drugie to okładka, która jak dla mnie musi być intrygująca, musi mieć w sobie to coś co każe mi wręcz z silniejszym instynktem czytelniczym przeczytać tył. Jeśli okładka i tył się zgadzają, to zapominam o tytule i interesuję się tą daną propozycją.
Faktem jednak jest, że lubię okładki, przez co czasem "wpadam" z daną lekturą jednak rzadko mi się to zdarza.
Takim moim małym grzechem są okładki do cyklu powieści Charlaine Harris o Sookie Stackhouse ,kocham te okładki! <treść też, ale jak ładnie okładka prezentuje się na szafce!^^>

Podsumowując okładka jest ważną częścią ksiązki, lecz ważniejsza jest jej treść ;]


http://img560.imageshack.us/img560/4168/kiciau.jpg

Offline

 

#7 2012-06-26 12:51:36

 silce

Ningen

13181764
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 36
Punktów :   

Re: Okładki książek

Ja niby obiecałam sobie, że na okładkę uwagi zwracać nie będę, ale i tak zawsze patrzę. Jeśli okładka mnie odpycha, to nawet nie czytam opisu z tyłu. Pewnie nie raz przez to wiele tracę, ale no cóż, taka jestem.
Tytuł nie jest dla mnie jakoś specjalnie ważny. Jak jest interesujący, to, wiadomo, spojrzę, ale raczej nie kieruję się tym. No, i opis z tyłu. To najczęściej decyduje o tym, czy kupię książkę. Chyba, że mam więcej czasu i mogę sobie przeczytać początek, albo, jeszcze lepiej, przypadkowe kawałki. Jak dla mnie, takie coś wiele mówi o stylu autora i pomaga się zdecydować.


Primadonna| V.I.P| BABYspirit | JOYOUS

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi