Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-06-10 22:09:53

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Wyznania Gejszy

Arthur Golden - "Wyznania Gejszy"
http://img.docstoccdn.com/thumb/orig/49063422.png

"Wyznania Gejszy" (ang. Memoirs of a Geisha) to powieść Arthura Goldena opowiadająca historię dziewczynki imieniem Chiyo, która  została sprzedana przez ojca - ubogiego rybaka - do okiya (domu gejsz). Tam życie 9-cio letniej Chiyo nie jest łatwe. Jej nauka nie idzie dobrze z powodu jej nieposłuszeństwa i nieudanych prób ucieczki w poszukiwaniu starszej siostry Satsu, która trafiła do domu publicznego. By spłacić dług w stosunku do Nitta okiya musi ciężko pracować jako służąca. Wiele trudu przysparza Chiyo również gejsza Hatsumomo - mieszkanka tegoż domu gejsz - która zazdrości dziewczynie urody i mści się na niej na każdym kroku.
Punktem zwrotnym w życiu Chiyo jest spotkanie z Prezesem (Iwamurą Kenem), który pociesza ją i kupuje loda. Od tej chwili postanawia ona zostać gejszą i zdobyć serce Prezesa. Droga do spełnienia tego marzenia jest długa i ciężka, jednak dzięki niezwykłej sile i zaciętości oraz pomocy jednej z najpopularniejszych gejsz - Mamehy, Chiyo dociera do celu.
Wkrótce młoda gejsza przyjmuje nowe imię - Sayuri, a Mameha zostaje jej "starszą siostrą". Sayuri szybko zdobywa sławę, a jej mizuage sprzedaje się za rekordową cenę. Mimo powodzenia, wciąż pamięta o Prezesie, jednak by zdobyć ukochanego, gejsza musi jeszcze wiele przejść. Na jej drodze staje II wojna światowa, ale Sayuri przetrwa nawet to.


Czytaliście może tą książkę ? Jeśli tak, to co o niej sądzicie ? Podobała się Wam, czy może jest ktoś, komu nie przypadła do gustu ? Napiszcie, co myślicie ;)

Ostatnio edytowany przez Hanabi (2011-06-10 22:52:13)

Offline

 

#2 2011-06-10 22:39:50

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Wyznania Gejszy

Moja miłości... Bardzo podobał mi się film i jest on moim ulubionym zaraz po 'Dom latających sztyletów'. A sama książka jeszcze lepsza- jest w niej umieszczone o wiele więcej szczegółów niż w filmie, chociaż po przez film o wiele łatwiej było mi sobie wszystko wyobrazić.
Lubie tego typu książki o Azji, a tym bardziej jeśli są to prawdziwe historie. Bo na przykład Lisa See sama wymyśla bohaterów itd. i zawsze czuję się trochę rozczarowana, że nie były to prawdziwe osoby.
Po zagłębieniu się za dużo w angielską wersji, zawsze mówię 'wspomnienia gejszy', a nie 'wyznania'... xD
PS. Powinnaś zmienić zdjęcie, bo to jest od filmu a nie od książki >.<


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#3 2011-06-10 23:06:16

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Wyznania Gejszy

Mówisz i masz xD chociaż to za bardzo mi się nie podoba, ale jak znajdę lepsze to dodam.
Film zdecydowanie należy do moich ulubionych, choć oczywiście nie oddaje wszystkich szczegółów, ale tego chyba żaden film nie potrafi. Za to jest w nim mnóstwo scen, które zapadają w pamięć.
Książkę przeczytałam dopiero po obejrzeniu jej ekranizacji i od pierwszych kilku stron porwała mnie w swój świat. Wspaniale przedstawiła ówczesną Japonię i dramat, jakim była wojna. Czytało się ją świetnie, jednocześnie z dreszczykiem oczekiwania, co się stanie dalej. Wprost nie mogłam się doczekać, jak rozwinie się akcja po wojnie i w jaki sposób Sayuri dotrze do Prezesa ;)

Offline

 

#4 2011-06-10 23:08:48

 Mairi

Gakusei

2858557
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Wyznania Gejszy

Czytałam, pierwsza książka o Gejszach,którą przeczytałam, bardzo mi się podobała. Przepiękna wymyślona opowieść na podstawie życia prawdziwej bohaterki. Dzięki temu wdrążyłam się bardziej w temat Japonii i Gejsz. ^^


"Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po Sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę" - K. Daukszewicz
"Some people are only alive because it's illegal to shoot them..."

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi