Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 20:47:29

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Harry Potter

http://2.bp.blogspot.com/_7QzLgOZdvy0/TBsGDLpwZnI/AAAAAAAAAWg/zzp--bfrhrk/s320/harry-potter-books-1-7.jpg

Harry Potter – seria książek fantasy autorstwa brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. Książki z tego cyklu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, ale trafiają również do dorosłych czytelników.

Seria Harry Potter opisuje przygody młodego czarodzieja w ciągu sześciu lat jego edukacji w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz rok po jej przerwaniu. Autorka wyznała, że seria pojawiła się w jej głowie w niemalże pełnej postaci podczas podróży pociągiem.

Pierwsza książka, Harry Potter i Kamień Filozoficzny, wydana została w 1997 (w Polsce 2000), lecz jej akcja rozgrywa się w 1991[2]. Kolejne części zaczynają się przed rozpoczęciem roku szkolnego i kończą na początku kolejnych wakacji letnich i, choć opisują różne przygody, nie są odrębne, a stanowią całość większej historii, której kulminacją jest ostatni, siódmy tom.

Źródło: wikipedia

Chyba większość to przeczytała.
Co sądzicie o tej serii? Który tom podobał wam się najbardziej a który najmniej? Może macie jakiś ulubionych bohaterów?


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-05-26 21:14:31

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Re: Harry Potter

Pamiętam, że jeszcze jako dziecko przez trzy lata odkładałem pierwszy tom Harry'ego Potter'a, ale w końcu udało mi się go przeczytać. Niby większość śmieje się z tej książki, jednak mi się podobała.. Trochę fantastyki, romansu, dramatu itd. Nie mówię, że jest to najlepsza książka, ponieważ uważam, że są o wiele lepsze, no ale...
Nie powiem, który tom podobał mi się najbardziej, ponieważ sam tego nie wiem.

Jedyne co mnie w tym opowiadaniu rozczarowało, ze Voldemort dał się tak szybko pokonać.. Niby najsilniejszy mag i bla, bla, bla, a tutaj pyk i go nie ma~~ A pfff z "finałem"...


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 

#3 2011-05-27 23:25:44

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Harry Potter

Pamiętam jak swojego czasu miałam spory szał na Harry'ego, po prostu książki, fanficki, fanarty, filmy. Minęło mi bo im dalej tym gorzej, nie mogłam się pogodzić z tym, że moje ulubione postacie umierają. Ale ogólnie do 7 tomu było znośnie ale po przeczytaniu siódemki twierdzę, że jeszcze jej nie wydano. Rozwiązanie ze Severus'em było tak okropnie beznadziejne i tak...fanfickowe, że wolę udawać, że wciąż czekam na 7 tom xD
Ulubioną postacią był Remus Lupin a najlepsza część to 3, moim zdaniem oczywiście


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#4 2011-05-28 12:10:58

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Harry Potter

Oczywiście przeczytałam wszystkie części ;d To było jakiś rok temu dopiero, a to dlatego, że większość moich kumpeli to czytała i miała fioła na punkcie Harry`ego, więc myślałam, że musi być jakiś przereklamowany. Zresztą twierdziłam, że filmy mi wystarczą ;p Ale w końcu - za namową jednej z nich - wzięłam się za czytanie xD I kompletnie mnie to wchłonęło, uznałam, że książki są znacznie lepsze od adaptacji filmowych ;)
Przyznam się nawet, że byłam zakochana w Harrym (tym z książek ma się rozumieć xd), co może się wydać dziwne, ale ja mam takie skłonności do zakochiwania się w postaciach, więc musicie mi wybaczyć ;p
Seria jest moim zdaniem genialna! Nigdy nie nadążałam za akcją (hehe^^) i zawsze coś mnie zaskakiwało. Chyba wszystkie części podobały mi się jednakowo. Ulubieni bohaterowie (poza Harrym xD) to - jak wyżej - Remus Lupin i jeszcze Fred i George ;p

Offline

 

#5 2011-06-05 19:40:01

 Tigress

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5135
Punktów :   

Re: Harry Potter

Harry Potter... Wielka część mojego życia w okresie podstawówki, mniejsza już teraz ale nadal ważna. Uwielbiam całą serię a z koleżankami o równie wybujałej wyobraźni co moja, nakręcałyśmy sie bardzo. <uśmiecha się na wspomnienia z dzieciństwa>
Każda książka była szybko czytana, pamiętam, że 5 tom przeczytałam już w 2 dni, a potem łzy za to, że zabili mi Remusa XD Nie mam ulubionego tomu, każdy ma w sobie coś.
Uważam, że należą się brawa pani Rowling za cały świat przedstawiony w tych książkach. Jak się już je czyta po raz kolejny, jak się jest ciut starszym to widać nowe rzeczy <eh, ja tak mam przynajmniej>
A moja ulubioną postacią zawsze był Snape i Malfoy... Nie wiem czemu, przezyłam wstrząs jak czytałam 6 i Draco okazał się być taki inny. To co, że wyszedł trochę emo ale i tak go uwielbiam. I Bellatrix <szczególnie ta filmowa> kocham jej śmiech XD
Już wiem, co muszę sobie przypomnieć^^


http://img560.imageshack.us/img560/4168/kiciau.jpg

Offline

 

#6 2011-06-05 21:49:46

 KatadziinaChan

Gakusei

Skąd: Nysa
Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 56
Punktów :   

Re: Harry Potter

Katadź zna, Katadź kocha. Przeczytałam oczywiście wszystkie części i to nie raz, mam też je na swojej półeczce <3 Nie mam już takiej fazy jak kiedyś, ale sentyment na pewno mi pozostał, bo wiele przeżyłam z tą książką. Pamiętam, jak czekałam na nową część i potem czytałam ją w jeden dzień xD" Raz czatowałam nawet o północy pod księgarnią. Hogwart to dla mnie po prostu magia, cudowny świat, który bardzo wciąga. Z bohaterów kocham Malfoya, bliźniaków i Snapa (Snape'a?) i na wakacjach mam zamiar jeszcze raz przeczytać potterowską całość xD


http://i53.tinypic.com/2cyljj7.jpg
*o*

Offline

 

#7 2011-07-04 18:37:34

Jedzbudyń

Dorei

36579105
Zarejestrowany: 2011-07-04
Posty: 21
Punktów :   

Re: Harry Potter

Ohh kocham tę sagę! Jak zaczęłam od 5 podstawówki to do tej pory mi nie przeszło. Pamiętam jak wyszła 7 część to koczowałam pod księgarnią by ja dostać. Hogwart to mój drugi dom xD Tomy mają własną, wydzieloną część półki i nikt tam się im nie wpierdziela.
Moją ulubioną postacią jest Syriusz... Ahh Syriusz*-*. Ten książkowy i filmowy jednak tego filmowego to aktora kocham od zawsze :D
Najbardziej lubię część 5. Mimo że zawsze przy niej płaczę to i tak ją kocham.

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi