Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-06-29 21:20:06

 tomika

Dansetsu

4492930
Call me!
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5234
Punktów :   

Czasopisma

Jak wiadomo na polskim rynku od lat goszczą czasopisma o tematyce M&A. Kiedyś było to prawie już legendarne Kawaii, a aktualnie pojawiają się trzy takie gazetki czyli Arigato, Otaku i Kyaa. Ponadto podobno od września ma się pojawić nowe czasopismo Ohayo.

Jeśli jesteśmy przy tematyce związanym z Japonią to istnieje jeszcze Torii, które za to zwraca się głównie ku kulturze.

I takie pytania do was.

Kupujecie któreś z tym czasopism?
Lubicie, lub nie... dlaczego?
Co w ogóle myślicie o tych gazetkach i czego wam jeszcze brakuje do szczęścia?


[center

Offline

 

#2 2011-07-10 16:55:28

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Re: Czasopisma

Prócz wyżej podanych mamy także "Torii". Prócz "Ohayo" pojawi się także "AKIBA".
Widać, że polski rynek dotyczący Japonii rośnie w siłę.

Kawaii było najlepszym czasopismem z tych wszystkich, jeśli chodzi o m&a. Jednak z czasem artykuły były coraz gorsze. Takie moje skromne zdanie.

Jeśli chodzi o aktualnie wydawane czasopisma to według mnie są lipne. Mało informacji dotyczących ogółu, większość to recenzje, które możemy poczytać w internecie. Więc według mnie szkoda kasy. Jedynym godnym uwagi magazynem jest "Torii", który w najlepszy sposób przybliża nam ten kraj. ^^


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 

#3 2011-08-15 22:53:09

 SasuChan

Dorei

Zarejestrowany: 2011-08-02
Posty: 23
Punktów :   
WWW

Re: Czasopisma

Hm..Ja właśnie widziałam w Empiku  Akiba. Ale nie kupowałam, bo... wszystko co tam było to znałam xD Przepraszam, następnym razem kupię.

Tak... kupuję te Gazety... jestem z nich nawet zadowolona.
Pozwolicie, że przybliżę ocenę o nich?xD
Nie macie innego wyjścia.xD

No to zaczynając od Otaku. Hm. bieram od dwóch lat. może nie mam z 4 numerów. ale ogólnie jestem zadowolona z tej Gazety. grafika prowadzona  bardzo schludnie, nic się nie rozwala ani nie jest chaotyczne.
Może tylko gdyby dodali więcej takich "luźnych tematów" typu zespoły, to bym była bardziej zadowolona (a może tylko grymaszę?) Ale ogólnie gazeta bardzo w porządku. I kiedy dodają plakaty również na nie nie narzekam. na fajnym papierze, i ciekawe tytuły.

Kyaa Hm. też od dwóch lat. Na początku był mały format, Grafika niezbyt zachęcająca i wszystkiego było dużo!
Jednak tytuły były interesujące i polubiłam tą gazetę. I eraz po dwóch latach mogę śmialo powiedzieć że Kyaa sie zmienilo na lepsze.
większy Format.  Różne działy (Anime,Manga, Kultura, Zespoły, gry, kącik języka japońskiego, Gotowanie!<3 <--Żarłok Sasu)
I tutaj zawsze jest coś dodawane... A to plakat, a to zakłada (Ostatnio to bylo One Piece, o ile wiem chibi. Ale pewna nie jestem) A w tym numerze dodana naklejka (Ale nie każcie mi mówić z jakiego Anime TT Mało oglądałam, bo mam lenia)
Dla mnie Kyaa  teraz jest na takim samym poziomie jak Otaku. A nawet, bardziej lubię Kyaa xD


Arigato- No... Gazeta dośc specyficzna. Dużo tekstu duży format nawet bardzo (A4) I... Powiem że mnie zniechęcają duża ilość Ecchi.
Naprawdę. Tej gazety boję się otworzyć przy rodzicach xD. Jednak jeśli jedziecie gdzieś np. na wakacje a droga jest baaaardzo nudna obok siostra wyjąca ciągle to Arigato polecam. Zabija czas...
I trochę mnie ta cena dołuje no ale cóż zrobić.
Co bym mogła powiedzieć. Ogarnięcie tego. uporządkować i proszę. MNIEJ MISECZEK D w zwyż!!!!

Torii Oj.. tu powiem mało, bo mam może dwa numery. Ale podoba mi się ta Gazeta. Ciekawe Artykuły, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Taka...dorosła jest ta gazeta. lubię ją czytac. Pomimo ceny. Ale jest tego warta. może minusem jest to, że  rzadko wychodzi, a w Rybniku nie zawsze też są numery.
Dobrze wydane tak samo format a4. jednak w twardszej okładce.Polecam.



Dobra. Ogarnęłam. Jednak jest to moja ocena i może się różnić od waszej.^^

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi