Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-06-01 23:10:34

 nessi

Host

15934848
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 476
Punktów :   

Higurashi no Naku Koro ni

http://img715.imageshack.us/img715/620/higurashinonakukoroni.jpg



Opis:
Historia obraca się wokół postaci Keiichiego Maebary – chłopca, który niedawno przeprowadził się wraz z rodzicami do spokojnej, malowniczo położonej wioski – Hinamizawy. W szkole, w której z powodu niskiego zaludnienia wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, zgromadzone zostały w jednej klasie, szybko nawiązuje on kontakt z czwórką zaprzyjaźnionych ze sobą dziewczyn. W grupce tej prym wiedzie starsza od niego energiczna chłopczyca – Mion Sonozaki. Jej nieodłączna przyjaciółka, Rena Ryugu, przeprowadziła się do Hanamizawy rok wcześniej niż Keiichi. W szkolnych zabawach w ramach klubu, który założyły, towarzyszą im dwie młodsze dziewczynki: Rika Furuda, będąca kapłanką w miejscowej świątyni oraz jej najlepsza przyjaciółka, Satoko Houjou. Życie w Hinamizawie początkowo wydaje się spokojne i beztroskie, ale im bardziej jej mieszkańcy starają się nie wspominać o pewnych wydarzeniach, tym bardziej oczywiste wydaje się Keiichiemu, że w wiosce zdarzyło się kiedyś coś strasznego, a jego koleżanki mogą mieć w tym jakiś udział. Wkrótce chłopiec dowiaduje się o serii morderstw i zaginięć, następujących każdego roku w noc święta Watanagashi. Próba rozwikłania zagadki tych wydarzeń, przez większość mieszkańców tłumaczonych klątwą rzuconą przez lokalne bóstwo, doprowadza jednak do dalszych tragedii…

Gatunki: Dramat, Horror, Kryminały/Zagadki/Tajemnice

Liczba odcinków: 26

Rok wydania: 2006

Offline

 

#2 2011-06-04 00:20:23

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Higurashi no Naku Koro ni

To jest świetne i przerażające za razem! Trochę już minęło od kiedy to oglądałam, ale nadal mam w głowie całą masę makabrycznych scen z Higurashi^^ Anime ma cudowny klimat, typowo horrorowy. Sielankowe, codzienne życie uczniów na wsi przeplata się z mrocznymi tajemnicami i siecią powiązanych morderstw. A najlepsze jest to, że aby dowiedzieć się, o co w anime chodzi, trzeba obejrzeć drugi sezon, czyli Higurashi no Naku Koro ni Kai ;p Mimo że oglądnęłam odydwa sezony, muszę wrócić do Higurashi i od początku sobie wszystko poukładać ;d No i fajnie będzie znowu zagłębić się w te klimaty^^

Offline

 

#3 2011-06-04 17:07:23

 KatadziinaChan

Gakusei

Skąd: Nysa
Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 56
Punktów :   

Re: Higurashi no Naku Koro ni

Oglądałam dosyć dawno, dlatego już średnio pamiętam, ale na pewno jest to świetne anime, w którym panuje cudowny klimat. Jeszcze z tydzień po oglądaniu miałam schizę, bo zdawało mi się, że Oyashiro-sama patrzy się na mnie, gdy śpię XD"''' Z bohaterów najbardziej lubiłam Rikę i Shion, oglądałam oba sezony i o dziwo drugi bardziej mi się podobał. Higurashi no Naku Koro ni Rei też lubię ^^


http://i53.tinypic.com/2cyljj7.jpg
*o*

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi